Україна (Фото: Reuters)
Більшість українців вважають себе швидше щасливими, ніж нещасними.
Про це свідчать результати соцопитування від Рейтинг.
Дуже щасливими себе вважають 29% респондентів, скоріше щасливими - 50%, не дуже щасливими - 17%. Тільки 2% опитаних вважають, що вони дуже нещасливі.
В основному щасливими себе вважають більш молоді люди. Дослідники пов'язують це з тим, що в молодому віці люди мають більш позитивний настрій, вони впевнені у своїх силах, їх рівень активності також вище.
При цьому 64% опитаних вважають, що щастя залежить в першу чергу від внутрішнього стану людини (в квітні 2020 року - 70%). «Це зниження, ймовірно, можна пояснити тим, що зовнішні обставини (ситуація з пандемією) залишаються несприятливими, і ми не можемо на них ніяк вплинути», - йдеться в результатах дослідження.
У той же час 27% респондентів переконані, що щаслива людина чи ні - це залежить від зовнішніх обставин. Жінки більше схильні вважати, що щастя - це в першу чергу результат внутрішнього стану людини. Взагалі чим щасливіша людина, тим більше вона погоджується з такою ж думкою. Майже половина нещасних респондентів переконані, що щастя залежить від зовнішніх обставин.
В опитуванні взяли участь 1600 респондентів у віці 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,4%. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера), на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
Немає коментарів:
Дописати коментар